Apie grėsmes internete – paskaitos visuomenei

Data

2019 02 27

Įvertinimas
0
tinklalapiui.jpg

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Kalvarijos policijos komisariato bendruomenės pareigūnės iniciatyva, minint Europos duomenų apsaugos dieną, visose Kalvarijos savivaldybės mokymo įstaigose, viešosiose bibliotekose, Kalvarijos savivaldybės šeimos globos namuose, Kalvarijos vaikų dienos centre "Žiniukas" nuo sausio iki balandžio mėnesio organizuojamos paskaitos vaikams ir jų tėvams bei seneliams „Asmens duomenų apsauga ir grėsmės internete". Paskaitose ypatingas dėmesys skiriamas saugiam elgesiui naudojant asmens tapatybės duomenis bei atsakomybei už šių duomenų neteisėtą panaudojimą.

Vaikai, jaunimas vis daugiau laiko praleidžia internetinėje erdvėje žaisdami, bendraudami, dalindamiesi įvairia asmenine informacija, komentuodami, platindami fotonuotraukas ir t.t.

Neretai tai būna neapgalvoti, impulsyvūs įvairių emocijų sukelti sprendimai, kai jaunimas talpina internete netinkamą apie save asmeninę informaciją bei savo asmens duomenis, kontaktus, savo ir kitų asmenų fotonuotraukas be jų sutikimo. Patalpinti internete asmens duomenys, foto ir kita informacija neretai nukeliauja į nusikaltėlių rankas. Todėl asmenims, jų turtui, bei asmens duomenims iškyla tiesioginė grėsmė.

Neretai, naršydami internete, vaikai nesupranta, kad komentuodami ar išsakydami netinkamą nuomonę kitiems asmenims, juos šmeiždami gali susigadinti savo karjerą, nes šie duomenys lieka įvairiuose pokalbių portaluose ir platformose. Jaunimas neretai dalinasi savo kompiuterio, pašto, socialinių tinklų ir kt. prisijungimais su draugais nesuvokdami, kad tai jų identifikaciniai duomenys, kurie gali būti panaudoti nusikalstamoms veikoms vykdyti.

Kilus įtarimams apie įtartinus asmenis, kurie bando iš jūsų išvilioti bet kokią asmeninę informaciją, susijusią su jūsų asmens duomenimis, taip pat reikalaujantys atsiųsti netinkamo turinio jūsų foto nuotraukų (kurias vėliau gali panaudoti jūsų šantažui, patyčioms, grasinimams ir t.t), būtina nedelsiant apie tai pranešti tėvams ir kompetentingoms institucijoms, o tokias žinutes išsaugokite kaip įkalčius.

Marijampolės apskr. VPK Kalvarijos PK informacija