Apie KET pakeitimus, nusikaltimų prevenciją ir pareigūno profesiją – globos namuose

Data

2018 11 28

Įvertinimas
0
1.jpg

Lapkričio 27 d. Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau - apskr. VPK) ir VSAT Pagėgių rinktinės Vištyčio pasienio užkardos pareigūnai lankėsi Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose.

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos pareigūnė Raimonda Vizgirdienė čia gyvenantiems jaunuoliams dalino atšvaitus ir paaiškino kaip teisingai juos nešioti, kad jie būtų matomi. Taip pat papasakojo apie įsigaliojusius Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus, skirtus apsaugoti pažeidžiamiausius eismo dalyvius – pėsčiuosius ir dviratininkus. Keletas šiuose namuose gyvenančių merginų mokosi vairuoti, tad itin naudingas buvo Kelių policijos pareigūnės R. Vizgirdienės priminimas apie KET vairuotojams nustatytus griežtesnius reikalavimus artėjant prie pėsčiųjų perėjų bei lenkiant dviratininkus. Atsakingesnio elgesio tikimasi ir iš pėsčiųjų. Policijos pareigūnė jaunuolius supažindino su policijos darbo specifika bei kokius reikalavimus turi atitikti norintieji mokytis Policijos mokykloje.

VSAT Pagėgių rinktinės Vištyčio pasienio užkardos vyresnioji pasienietė Kristina Minsevičiūtė jaunuolius supažindino su Pagėgių rinktinės ir pasieniečių veikla, turima technika, pareigūnų naudojama ginkluote, ryšio ir kitomis specialiosiomis priemones, naujai įdiegtomis sistemomis valstybės sienai apsaugoti. Pasienietė papasakojo apie tai, kokios tvarkos privaloma laikytis esant pasienio ruože bei pateikė išsamią informaciją apie tai, kur galima įgyti pasieniečio profesiją. Specialiųjų socialinės globos namų gyventojus bei jų auklėtojus domino kokių dokumentų reikia važiuojant į Europos sąjungos valstybes, tai pasienietė supažindino ir su šia informacija.

Prekybos žmonėmis aukomis ne retai tampa būtent globos namų vaikai, tad pareigūnės dalino šių namų gyventojams prevencinius, informacinius lankstinukus, papasakojo apie nepilnamečių įtraukimą į nusikalstamas veikas bei apie kovos su prekyba žmonėmis sudėtingumą, nes priemonės ir būdai, skirti įvilioti žmones į nusikaltėlių spąstus, dažnai kinta ir sparčiai vystosi.

Policijos ir pasienio pareigūnėms šių namų gyventojai aktyviai uždavinėjo klausimus, diskutavo ir džiaugėsi bei dėkojo joms už apsilankymą ir suteiktą naudingą informaciją.