Chuliganiškam ir pavojingam vairavimui - ne!

Data

2019 03 06

Įvertinimas
0
automobilis.jpg

Vasario mėnesį visoje Lietuvoje, taip pat ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) aptarnaujamoje teritorijoje, siekiant užtikrinti eismo saugumą, buvo vykdomos priemonės, skirtos veiksmingam chuliganiško, pavojingo vairavimo, lenkimo draudžiamose vietose taisyklių nesilaikymo atvejams nustatyti ir jiems užkardyti. Jos buvo vykdomos kasdien ne mažiau 12 valandų avaringiausiose vietose ir ten, kur labiausiai tikėtini minėti pažeidimai.

Visoje Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 142 pažeidėjai.

Dažniausias pažeidimas (nustatyti net 37 pažeidėjai) - lenkimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti (Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – LR ANK) 420 str. 1 d.). Tai užtraukia baudą vairuotojams nuo 170 iki 230 eurų, o neturintiems teisės vairuoti transporto priemones asmenims – nuo 300 iki 600 eurų, taip pat - privaloma skirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo trijų iki šešių mėnesių.

Net 32 transporto priemonių vairuotojai ignoravo LR ANK 417 str. 3 d. (draudimas vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis). Už šio straipsnio ignoravimą gresia ne tik piniginė bauda, bet ir gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

21 vairuotojas pažeidė LR ANK 417 str. 1 d. (Kelių eismo taisyklėse nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimai).

12 transporto priemonių vairuotojų rizikavo ignoruodami kelio ženklą „Stop“, kuris pastatytas prieš geležinkelio pervažą (LR ANK 421 str. 1 d.).

9 vairuotojai pažeidė LR ANK 417 str. 3 d. (išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą, kirsdami ištisinę kelio horizontaliojo ženklinimo liniją).

Neatsakingi vairuotojai – pavojus, kartais mirtinas – visiems eismo dalyviams, taip pat ir pėstiesiems. Todėl policija ir toliau aktyviai kontroliuos, kaip vairuotojai laikosi Kelių eismo taisyklėse nustatytų reikalavimų.

Policija vis dažniau sulaukia pilietiškų gyventojų pranešimų apie chuliganiškai vairuojančius ar neblaivius vairuotojus. REAGUOJAME Į KIEKVIENĄ GYVENTOJŲ PRANEŠIMĄ! 85-90 proc. eismo dalyvių, apie kuriuos policija gavo gyventojų pranešimus, surandama, patikrinama arba sulaikoma.

Praneškite apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112.


 

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus informacija