„Jei vyko du kartus, bus ir trečias !"

Data

2019 03 04

Įvertinimas
0
tinklalapiui.jpg

Kovo 1-ąją jau antrą kartą Šakių ir Jurbarko rajonų bendruomenės pareigūnai A. Mockevičiūtė ir R. Budrys organizavo konkursą „Geriausias jaunasis policijos rėmėjas“. Nemažą būrį - 36 jaunuolius, kaip ir pernai, svetingai priėmė Šakių rajono savivaldybės jaunimo kūrybos ir sporto centras. Konkurso atidarymo metu dalyvius pasveikino pagrindiniai organizatoriai - bendruomenės pareigūnai, o taip pat Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius bei svečias- Lietuvos šaulių sąjungos atstovas Mildaras Skripka.

Konkurso metu Šakių ir Jurbarko rajonų jaunieji policijos rėmėjai bei svečio teisėmis dalyvavusios dvi jaunosios šaulės asmeninėse įskaitose rungėsi šaudymo, kliūčių ruožo, atsispaudimų, 10x10 m bėgimo, pirmosios medicinos pagalbos bei 25 m plaukimo rungtyse, o taip pat sprendė 30-ies klausimų žinių testą.

Pirmą kartą vykusioje pirmosios medicinos pagalbos teikimo rungtyje, kurią pravedė Šakių r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistės, jaunuoliams reikėjo atlikti vieną iš trijų rungčių: išvardinti pagrindinius gyvybės požymius ir taisyklingai žmogaus manekenui atlikti 15 krūtinės ląstos paspaudimų, suteikti pirmąją pagalbą esant užspringimui ir taisyklingai į tam skirtas vietas ant žmogaus manekeno sudėlioti organus.

Kaip ir praėjusiais metais, jauniausiems konkurso dalyviams nemažą įspūdį paliko Lietuvos policijos mokyklos profesinių įgūdžių valdybos 2-ojo skyriaus instruktoriaus Ž. Gasčiausko pravesta šaudymo rungtis. Kliūčių ruože reikėjo atlikti kūlvirsčius, greitai užsidėti pilną policijos ekipuotę, išbandyti neperšaunamos liemenės svorį įveikiant tam tikras kliūtis, o tai kaip kam „pakišo koją“, nes nenorėjo lengvai „pasiduoti“ policijos pareigūnų liemenės užtrauktukas. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet „kietu riešutėliu“ nemažai dalyvių daliai tapo žinių patikrinimo testas, kuriame klausimų buvo iš Administracinių nusižengimo kodekso, Lietuvos policijos rėmėjų įstatymo, Kelių eismo taisyklių bei Lietuvos policijos istorijos ir sistemos.

Geriausiais Šakių rajono jaunaisiais policijos rėmėjais buvo išrinkti Paulius Knezevičius ir Karolina Bernotavičiūtė - Šakių „Žiburio“ gimnazijos moksleiviai. Geriausiais Jurbarko rajono jaunaisiais policijos rėmėjais tapo Renoldas Beinarys (antrą kartą) ir Ema Žičkutė, besimokantys Eržvilko gimnazijoje. Minėtame konkurse svečio teisėmis dalyvavusi jaunoji šaulė Gabija Matukaitytė iš visų besivaržiusių merginų surinko daugiausia balų. Absoliučiu konkurso nugalėtoju, kuris surinko daugiausiai taškų (87,5), antrą kartą tapo Renoldas Beinarys. Konkurso nugalėtojams buvo įteikti bendruomenės pareigūnų įsteigi specialūs prizai, padėkota Lietuvos policijos mokyklos instruktoriui Ž. Gasčiauskui, Visuomenės sveikatos biuro specialistėms, jaunimo darbuotojai J.Ambrasienei ir kt., kurie nuoširdžiai prisidėjo organizuojant konkursą. Taip pat prizai įteikti ir antras bei trečias vietas užėmusiems dalyviams.

“Jei vyko du kartus, vadinasi bus ir trečias !”- tokiais žodžiais bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė padėkojo jaunuoliams už šaunų dalyvavimą konkurse, kviesdama jame dalyvauti ir kitais metais.