Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas – geriausiųjų trejetuke

Data

2019 02 18

Įvertinimas
0
tinklalapiui.jpg

Praėjusių metų pradžioje išsikelti prioritetai – padidinti gyventojų saugumą jų gyvenamojoje aplinkoje ir užtikrinti viešąją tvarką bei taikant naujus vadybos metodus tirti nusikalstamas veikas – davė rezultatus: juos įvertinus, Marijampolės apskrities policija pateko į geriausiųjų trejetuką Lietuvoje.

Kas lėmė tokius rezultatus? Pirmiausia - prevencija. 2018 m. buvo daug dirbama su linkusiais daryti teisės pažeidimus asmenimis. Policijos pareigūnai daugiau laiko praleido prižiūrimoje teritorijoje. Visas kompleksas priemonių lėmė nusikalstamų veikų mažėjimą – jų, lyginant su 2017 m., sumažėjo beveik 17 proc., o ištyrimas – geriausias per pastaruosius 5-erius metus (Marijampolės apskr. VPK jis yra 10,5 procentinio punkto geresnis nei respublikos vidurkis). Antra iš priežasčių - tai mažėjantis gyventojų skaičius. Registruotų nusikalstamų veikų mažėja visoje Lietuvoje, ne išimtis ir Marijampolės apskr. VPK aptarnaujama teritorija. Dar vienas aspektas - tai pasikeitę teisės aktai, kai kurių veikų dekriminalizavimas.

Mūsų apskrities policija yra taip pat geriausiųjų trejetuke pagal reagavimo į gyventojų pranešimus laiką. Pranešimai pagal sudėtingumą skirstomi į tris : A, B ir C kategorijas. A kategorijos įvykiai priskiriami rimčiausiems (į šiuos iškvietimus policija reaguoja per 12 min., o dažnai ir dar greičiau). Tai vieni geriausių rezultatų respublikoje (panašų rezultatą turi tik Utenos apskr. VPK). Reagavimo laikai į B ir C kategorijos įvykius – jau antri metai Marijampolės apskr. VPK yra geriausi Lietuvoje.

2018 metais daugiau išaiškinome nusikalstamų veikų, kurios priskirtinos šešėlinės ekonomikos sričiai. Tai buvo kryptingo ir ilgo policijos pareigūnų darbo pasekmė. Per keletą operacijų iš nelegalios apyvartos paimta daugiau kaip 1 000 000 pakelių cigarečių. Palyginimui 2017 m. - kiek daugiau nei 26 tūks. pakelių.

Ypač gerai sekėsi tirti sunkiausius nusikaltimus – nužudymus. 2018 buvo registruoti 7 nužudymo ir 2 pasikėsinimo nužudyti atvejai. Visi įtariamieji nustatyti ir sulaikyti, 3 atvejais šių nusikaltimų tyrimas baigtas ir perduotas teismui, kiti bus baigti artimiausiu metu.

Registruotų vagysčių skaičius 2018 m. sumažėjo 34,4 proc. (registruota beveik 600). Buvo sulaikytos kelios grupės, kurios vykdė sistemingus šios rūšies nusikaltimus. Jų vykdytos nusikalstamos veikos ištirtos ir perduotos teismui, tai parodo ir pagerėjęs vagysčių ištyrimo procentas. Tačiau tam įtakos turėjo ir 2018 metais vykdyta jau minėta prevencija. Pastebėtina ir pagirtina, kad gyventojai tampa sąmoningesni ir ima vengti pirkti vogtus daiktus nors ir už mažesnę kainą.

Apklausos duomenimis, Marijampolės apskrities policija pasitiki 79 proc. gyventojų (šis rezultatas nesikeičia antrus metus iš eilės). Pasitikėjimas Lietuvos policija nuo 71 porc. (2017 m.) išaugo iki 75 proc. (2018 m.). Tos pačios apklausos duomenimis, Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje 78 proc. gyventojų teigia, jog jaučiasi saugiau. Lietuvos mastu saugiai besijaučiančių procentas dar didesnis – 83.

Šie rezultatai pasiekti visų Marijampolės apskr. VPK pareigūnų, taip pat sklandaus bendradarbiavimo su kitomis teisėsaugos institucijomis ir socialiniais partneriais, dėka.

Šiemet viena iš esminių ir prioritetinių veiklos sričių – neteisėto praturtėjimo atvejų identifikavimas, neteisėtai įgyto turto paieška. Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius taip pat įvertino Marijampolės apskr. VPK policiją ir paminėjo iššūkius, kurie laukia ne tik policijos, bet ir VSAT pareigūnų, ypač kovojant su kontrabanda: „Valstybės pamatų saugojimas – svarbu! Turime padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso. Tada Lietuvos gyventojų gyvenimas bus geresnis“,- kalbėjo D. Valkavičius.

Sėkmingų tyrimų, gerų rezultatų 2019-aisiais pareigūnams linkėjo ir Marijampolės apskr. VPK vadovybė.

Marijampolės apskr. VPK informacija