Pareigūnų reidai šalies geležinkelio pervažose

Data

2019 06 05

Įvertinimas
0
geležinkelio pervaža.png

Prasideda vasara – atostogų metas. Žmonės šiuo laikotarpiu labiau atsipalaiduoja, nesukoncentruoja dėmesio į tai, ką daro ir kas svarbu. Tačiau kertant geležinkelių pervažas prarasti budrumo nevalia – traukinys yra arčiau nei atrodo ir tai gali kainuoti gyvybę. Tiek pėstieji, tiek vairuotojai ar kiti eismo dalyviai, kirsdami pervažas, turi elgtis ypač atsakingai, vadovautis kelio ženklais (ženklinimu), šviesoforo ir garso signalais, užtvaro padėtimi ar eismo reguliuotojo signalais.

Birželio 6 d. daugelyje šalių minima Tarptautinė saugaus elgesio pervažose diena (angl. The International Level Crossing Awareness Day). Lietuvos kelių policijos tarnyba, bendradarbiaudama su AB „Lietuvos geležinkeliai“ Prevencijos departamentu ir Lietuvos transporto saugos administracija bei atsižvelgdama į tai, kad eismo dalyviai vis dar neretai nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir neatsakingai elgiasi kirsdami geležinkelio pervažas, birželio 6 d. (ketvirtadienį) šalies geležinkelio pervažose ir prie jų organizuoja prevencines priemones, skirtas šiurkštiems ir pavojingiems pažeidimams užkardyti bei jiems išaiškinti. Pareigūnai šiuose reiduose bendraus su eismo dalyviais, atkreipdami jų dėmesį į galimas grėsmes geležinkelio pervažose, kertant jas, ir būdus jų išvengti.

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, praėjusiais metais mūsų šalyje geležinkelio pervažose įvyko 5 eismo įvykiai, šiais metais (sausio–gegužės mėn.) užregistruoti 3 eismo įvykiai. Laimei, šiuose įvykiuose žmonės nenukentėjo.

Pastaraisiais metais pareigūnai vis aktyviau vykdo geležinkelio pervažų kontrolę ir nustato nemažai pažeidimų, turinčių įtakos eismo saugumui. Per šių metų penkis mėnesius išaiškintas 121 pažeidimas, iš kurių net 26 – įvažiavimai į geležinkelio pervažą esant draudžiamajam šviesoforo ar pervažos budėtojo signalui arba kai užtvaras yra nuleistas ar pradeda leistis. Policija 2018-aisiais metais nustatė 218 Kelių eismo taisyklių pažeidimų geležinkelio pervažose, 2017-aisiais – 189 tokius pažeidimus.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija

--