Policija imasi ir netradicinių priemonių prieš neatsakingus ir chuliganiškai vairuojančius asmenis

Data

2019 02 08

Įvertinimas
0
policija dėmesio.jpg

Šiais metais, vos prasidėjus vasario mėnesiui, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje eismo įvykiuose jau yra žuvę 6 žmonės (2018-aisiais per visus metus – 4). Ir nors policija nuolat skelbia informaciją apie policijos vykdomas prevencines priemones eismo saugumui užtikrinti, tačiau nelaimių neišvengiama.

Atsižvelgiant į tai, kad šalies keliuose dėl transporto priemonių vairuotojų nesugebėjimo įvertinti važiavimo sąlygų, neretai pasitaikančių atvejų, kai vairuojama pavojingai (chuliganiškai), nesilaikoma lenkimo taisyklių reikalavimų ir taip keliamas realus pavojus bei akivaizdi nepagarba kitiems eismo dalyviams, ir siekiant užtikrinti tinkamą eismo kontrolę, parengtas planas, skirtas veiksmingam chuliganiško, pavojingo vairavimo, lenkimo draudžiamose vietose taisyklių nesilaikymo atvejams nustatyti ir jiems užkardyti.

PRIEMONĖS VYKDOMOS KIEKVIENĄ DIENĄ ne mažiau 12 valandų, atsižvelgiant į avaringiausias vietas ir vietas, kuriose labiausiai tikėtini minėti pažeidimai. 
Vykdant minėtas prevencines priemones, policija naudoja tik neviešąjį ir mišrųjį patruliavimą, vairuotojų kontrolei vykdyti naudojamos visos specialiosios techninės fiksavimo priemonės, taikomi praktikoje žinomi, tačiau vairuotojams netikėti (netradiciniai) jų pažeidimų nustatymo būdai.

Tenka priminti liūdnąją statistiką, kad pernai sausio mėnesį Marijampolės mieste ir savivaldybėje įvyko tik 7 eismo įvykiai, o šiemet per tą patį laikotarpį – net 20. 4 eismo įvykiai – dėl neblaivių vairuotojų kaltės. Iš viso vien Marijampolės savivaldybėje sausio mėnesį nustatyta 30 neblaivių vairuotojų (2018 m. – perpus mažiau).

Neatsakingi vairuotojai – pavojus, kartais mirtinas – visiems eismo dalyviams, taip pat ir pėstiesiems. Policija vis dažniau sulaukia pilietiškų gyventojų pranešimų apie neblaivius vairuotojus, sėdančius prie vairo. Ačiū jums! POLICIJA REAGUOJA Į KIEKVIENĄ GYVENTOJŲ PRANEŠIMĄ APIE NEBLAIVIUS AR NESAUGIAI MANEVRUOJANČIUS VAIRUOTOJUS. 85-90 proc. eismo dalyvių, apie kuriuos policija gavo gyventojų pranešimus, surandama, patikrinama arba sulaikoma.

Marijampolės policija prašo, kad asmenys, pastebėję apgirtusį vairuotoją, neleistų jam sėsti prie vairo arba nedelsdami apie tai praneštų bendruoju pagalbos telefonu 112.


 

Marijampolės apskr. VPK kelių policijos skyriaus informacija