Įgyvendintas ir užbaigtas pagal 2014–2020 metų Interreg Lietuva-Lenkija programą teiktas projektas

Data

2022 09 29

Įvertinimas
0
IMG_2128.JPG

Kai Lietuvos policija suvienija jėgas su kolegomis ir partneriais iš kaimyninių valstybių, galima pasiekti stulbinančių rezultatų. Itin ryškus tarptautinio bendro darbo vaisius – baigtas įgyvendinti trejus metus trukęs projektas.

Įgyvendintas ir užbaigtas pagal 2014–2020 metų Interreg Lietuva-Lenkija programą Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendradarbiaujant su Alytumi ir Lenkija teiktas projektas „Analitinės tiriamosios veiklos gerinimas kovai su nusikalstamumu“.

Rugsėjo 28 d. vykusiame programos uždarymo renginyje buvo apdovanota 12 unikaliausių projektų – Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Teisės skyriaus vyriausiasis specialistas, projekto darbo grupės narys, Eimantas Skaržinskas vieną jų parvežė ir į Marijampolę.

Šio projekto tikslas – bendradarbiaujant Lietuvos ir Lenkijos policijos įstaigoms, sukurti analitinės tiriamosios veiklos bendradarbiavimo informacinę platformą tarptautiniam policijos įstaigų bendradarbiavimui Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruože stiprinti.

Projekto įgyvendinimas kasdien prisideda prie visuomenės saugumo užtikrinimo bei palengvina pareigūnų darbą - pagal šį projektą įsigytos ir sumontuotos vaizdo stebėjimo ir valstybinių transporto priemonių numerių nuskaitymo bei atpažinimo analitinės sistemos.

Rezultatai džiuginantys – Marijampolės apskr. VPK ir Alytaus apskr. VPK prižiūrimose teritorijose įrengtos modernios vaizdo kameros:

  • 37 transporto priemonių valstybinius numerius, kėbulą ir spalvą aptinkančios stacionarios vaizdo stebėjimo kameros.

  • 8 transporto priemonių valstybinius numerius, kėbulą ir spalvą aptinkančios mobilios vaizdo kameros.

  • 1 nuotoliniu būdu valdoma, vaizdo filmavimo kryptį keisti galinti vaizdo stebėjimo kamera.

  • Kita funkcionuojanti techninė ir programinė įranga, užtikrinanti transporto priemonių valstybinių numerių aptikimą bei užfiksavimą, vaizdo duomenų perdavimą ir apdorojimą, darbo vietos ir sistemos valdymo serverinė bei duomenų perdavimo linijos.

Dėkojame projekto darbo grupei, kuri įgyvendino projektą bei pasiekė numatytus tikslus: Eimantui Skaržinskui, Ingridai Liorentienei, Juozui Sendžikui ir Donatui Vasiliauskui.