Kazlų Rūdos policija tiria „šunišką“ sukčiavimą

Data

2020 12 10

Įvertinimas
0
asociatyvi antrankiai.jpg

Kazlų Rūdos policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo. Istorija prasidėjo nuo Vakarų škotų terjerų veislės šuniukų. Juos, radusi skelbimą lietuviškame portale, ketino pirkti Londone gyvenanti lietuvė - „pardavėjai“ jai keturkojus pristatyti žadėjo gruodžio pabaigoje, moteris pervedė prašomą 800 eurų avansą į nurodytą sąskaitą.

Paaiškėjo, kad sąskaita – Kazlų Rūdos gyventojos (gim. 1994 m.), kuri, švelniai tariant, nustebo, nežinia iš kur gavusi 800 eurų ir dėl to kreipėsi į policiją. Policija išsiaiškino, kaip jos sąskaitos numeris galėjo patekti į galimų sukčių rankas.

Kadangi moteris kreipėsi iš karto, kai tik pinigai pateko į jos sąskaitą, policija nedelsdama susisiekė su pinigų siuntėja (jau minėta londoniete) ir informavo ją galimai patekus į sukčių pinkles.

Tuo tarpu 800 eurų į savo sąskaitą gavusi Kazlų Rūdos gyventoja netrukus sulaukė galimai sukčių skambučio apie „paklydusius, ne į tą sąskaitą patekusius“ pinigus ir paprašė juos išgryninti.

Kazlų Rūdos policija, pasitelkusi Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimų skyriaus pareigūnus, surengė pasalą mieste prie bankomato, kuriame buvo išgryninti ir atiduoti pinigai atvykusiems galimai „šuniukų pardavėjams“. Tuo metu jie ir buvo sulaikyti su įkalčiais bei uždaryti į areštinę. Paaiškėjo, kad tai du marijampoliečiai (moteris, gim. 1998 m., ir vyras, gim. 1990 m.) bei kaunietis nepilnametis (gim. 2003 m.), visi yra žinomi policijai. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo pagal LR BK 182 str.

Tyrimą kuruoja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūra.