Marijampolės apskr. VPK toliau įgyvendina tarptautinį projektą

Data

2020 09 18

Įvertinimas
0
Svetainės, geras DYDIS.png

Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (toliau – Marijampolės apskr. VPK) kartu su partneriais Alytaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu (toliau – Alytaus apskr. VPK) ir Vaivadijos policijos komisariatu Balstogėje įgyvendina Interreg V-A Lietuva – Polska bendradarbiavimo per sieną programos projektą. Nr. LT-PL-3R-237 „Analitinės tiriamosios veiklos gerinimas kovai su nusikalstamumu“. Projekto įgyvendinimas susideda iš 4 etapų. Marijampolės apskr. VPK su partneriais įgyvendino 3 etapą.

Priminame, kad pagrindinis projekto tikslas – bendradarbiaujant Lietuvos ir Lenkijos policijos įstaigoms, sukurti analitinės tiriamosios veiklos bendradarbiavimo informacinę platformą tarptautiniam policijos įstaigų bendradarbiavimui Lietuvos ir Lenkijos pasienio ruože stiprinti.

Planuojame projektą įgyvendinti iki 2021 metų vasario 28 d.

Pagrindinės veiklos, vykdytos projekto trečiame įgyvendinimo etape.

Šiame etape vykdyta svarbiausia projekto veikla – pasirašyta su Telia, Lietuva AB sutartis dėl vaizdo stebėjimo kamerų montavimo ir analitinės sistemos įdiegimo Marijampolės apskr. VPK ir Alytaus apskr. VPK prižiūrimose teritorijose.

Primename, kad Marijampolės, Alytaus ir Balstogės apskrityse bus sumontuotos naujos kartos vaizdo stebėjimo kameros, kurios fiksuos didelės raiškos vaizdą (pavyzdžiui, žmonių veidus, tam tikras išskirtines automobilio žymes ir pan.) ir suteiks daugiau galimybių policijos pareigūnams tirti tiek nusikalstamas veikas, tiek administracinius nusižengimus. Be kita ko, kartu su vaizdo stebėjimo kameromis projekto vykdytojai įsigis pažangias programines įrangas, kurios leis policijos pareigūnams atlikti analitinius procesinius veiksmus su vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuotais vaizdais ir dalintis informacija tarp projekto partnerių.

Planuojama, kad vaizdo stebėjimo kameros su analitine sistema pradės veikti nuo 2021 m. sausio mėn.

Pažymėtina, kad projekto trečiajame etape buvo numatyta organizuoti tarptautinius projekto partnerių mokymus, tačiau socialiniam atsiribojimui tampant viena pagrindinių pandemijos plitimo stabdymo priemonių, tarptautiniai mokymai buvo atšaukti.

Už šio straipsnio turinį atsako Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, jis neatspindi Europos Sąjungos nuomonės.