Marijampolės apskrities keliuose užfiksuota 112 naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant pažeidimų

Data

2022 01 24

Įvertinimas
0
2 bandymas.png

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Marijampolės apskr. VPK) pareigūnai nuolat vykdo viešosios tvarkos ir eismo saugumo priežiūrą. Patruliavimas vykdomas naudojant viešo ir mišraus patruliavimo būdus.

 

Praėjusią savaitę, sausio 17-21 d., visoje Lietuvoje vyko prevencinė priemonė, kurios metu kontroliuotos vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, t. y. naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir neturint laisvų rankų įrangos. Marijampolės apskr. VPK pareigūnų vykdyti reidai atskleidė, kad vairuotojai vis dar tinkamai neįvertina pavojaus, kurį sukelia mobiliųjų telefonų naudojimas esant už vairo.

 

Marijampolės apskr. VPK pareigūnai per minėtą laikotarpį iš viso nustatė 307 Kelių eismo taisyklių pažeidėjus, o iš jų net 112 pažeidėjų, kurie rankomis naudojosi mobiliojo ryšio priemone vairuojant ir nenaudojo laisvų rankų įrangos.

 

Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai primena, kad viena iš administracinės nuobaudos paskirties yra prevencinė, taip pat yra siekiama atgrasyti asmenis nuo administracinių nusižengimų ir paveikti administracinius nusižengimus padariusius asmenis, kad jie laikytųsi įstatymų ir vėl nepadarytų administracinių nusižengimų.

 

Vis dėlto verta paminėti, kad už draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymą Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 3 dalyje numatyta bauda siekia nuo 60 iki 90 Eur. Be to, gali būti skiriamas ir teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 3 mėnesių.

 

Pareigūnai skatina vairuotojus elgtis atsakingai ir dėl naudojimosi mobiliuoju telefonu vairuojant nerizikuoti sukelti pavojaus sau ir kitiems eismo dalyviams.