2021-07-16

Pasienyje su Lenkija sulaikyti keturi neteisėti migrantai

2021 m. liepos 15 d. Marijampolės apskr. VPK pareigūnai kelyje Kaunas – Marijampolė – Suvalkai, Kalvarijos sav., Salaperaugio kaimo ribose pagal priemonių planą, skirtą neteisėtos migracijos kontrolei bei prevencijai, vykdė iš Lietuvos Respublikos išvykstančių asmenų bei transporto priemonių kontrolę.

Apie 14 val. 37 min. patikrinimui buvo sustabdytas iš Lietuvos Respublikos išvykstantis automobilis „Toyota“, kurį vairavo Nigerijos pilietis (g. 1977 m.). Automobiliu, kaip keleiviai vyko keturi tamsaus gymio asmenys, kurie į pareigūnų pateiktus klausimus neatsakinėjo ir nepateikė jokių asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Vėliau šie asmenys prisistatė, kaip Kamerūno Respublikos piliečiais (visi asmenys gimę 2006 m.).

Dėl minėtų asmenų buvo pranešta Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams, kurie operatyviai atvyko į įvykio vietą ir išsivežė minėtus asmenis. Nigerijos pilietis sulaikytas iki 48 val. ir patalpintas į Kauno apskr. VPK areštinę, o kiti užsieniečiai laikinai patalpinti Kalvarijos pasienio užkardoje. Automobilis saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje. Dėl šio įvykio Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 292 str. 1 d.