Pastabumas - ypač svarbi savybė kelių policininkui

Data

2022 09 08

Įvertinimas
1
2.png

Policijos pareigūnai ir pasieniečiai fiksuoja atvejus, kai Rusijos Federacijos piliečiai, siekdami nuslėpti, kad yra iš Rusijos, prieš išvykdami iš Lietuvos teritorijos ar atvykę į ją, patys pasikeičia savo transporto priemonių valstybinius numerius.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos skyriaus pareigūnai per pirmąsias šių metų rugsėjo dienas nustatė tris tokio pobūdžio nusižengimus, kai Rusijos Federacijoje registruotos transporto priemonės „papuoštos“ savadarbiais valstybiniais numeriais.

Rusijos Federacijos transporto priemonių valstybiniai numeriai Lietuvos Respublikos teritorijoje nuimami, o vietoje jų pritvirtinamos metalinės numerių ženklų lentelės, kurios savo išvaizda ir šriftu panašios į europietiškas valstybinių numerių ženklų lenteles. Simboliai numerių ženklų lentelėje atitinka transporto priemonės registracijos liudijime įrašytus valstybinių numerių simbolius, tačiau skiriasi jų šriftas ir dydis, taip pat nėra būtino šalies pavadinimo trumpinio lotyniškomis raidėmis „RUS“.

Administracinių nusižengimų kodeksas už tokį nusižengimą numato atsakomybę, kaip už transporto priemonių vairavimą su suklastotais valstybinio numerio ženklais ir sankcijoje numatyta bauda vairuotojams nuo dviejų šimtų keturiasdešimties iki trijų šimtų keturiasdešimties eurų bei gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo šešių mėnesių iki vienerių metų.