Su jaunimu diskutuota apie žmonių įtraukimą ir išnaudojimą narkotikų platinimui

Data

2022 05 18

Įvertinimas
0
IMG_0025.JPG

Gegužės 17 d. Kriminalinės policijos ONTS skyriaus viršininkas Edgaras Charisovas atstovavo Marijampolės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu (KOPŽI) centro organizuojamoje paskaitoje-diskusijoje, kuri vyko Marijampolės profesinio rengimo centre.

Paskaitos metu susirinkusiems jaunuoliams buvo rodomas tarptautinis žurnalistinis tyrimas „Dozė“, kurį atliko tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ ir „Vice World News“ žurnalistai. Tyrimas atskleidžia nuo lietuvių gaujos, kuri heroinu tvindė Airijos ir Šiaurės Airijos gatves, nukentėjusių žmonių patirtis.

Po žurnalistinio tyrimo pristatymo vyko diskusija, kurią moderavo KOPŽI centro vadovė Kristina Mišinienė. Joje pasisakė tyrimą atlikusi žurnalistė Miglė Krancevičiūtė, psichologė bei Kriminalinės policijos ONTS viršininkas E. Charisovas.

E. Charisovas susirinkusiesiems pristatė, kaip teisėsauga mato žmonių įtraukimą ir išnaudojimą narkotikų platinimui, papasakojo su kokiomis istorijomis savo darbe susiduria policijos pareigūnai, supažindino jaunuolius su tuo, kas jų laukia, jei jie priimtų netinkamus sprendimus ir atsidurtų tokiame kelyje, parodė vaizdus iš nusikaltėlių sulaikymo, kalinčiųjų pataisos namuose kratų operacijų.