>
2023-09-15

Sulaikyta 10-ies asmenų grupė, įtariama sukčiavimu visoje Lietuvoje

Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorai kartu su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnais šią savaitę bendros operacijos metu sulaikė 10-ies asmenų grupę, įtariamą visoje Lietuvoje sistemingai vykdžius sukčiavimus.

Tyrimo duomenimis, Marijampolės ir Vilkaviškio gyventojai, viešojoje erdvėje skelbėsi apie bendrovių "Euro sprendimai", "Sėkmingas prekybininkas", "Autentika" tariamai atliekamus statybos ir remonto darbus, nestandartinių baldų ir durų gamybą bei pristatymą, kietojo kuro pardavimus.

Turimais duomenimis, paslaugomis ar prekėmis susidomėjusių klientų atžvilgiu buvo naudojama apgaulė – sudaromas įvaizdis apie sėkmingai veikiančias bendroves, informuojama apie tariamai teikiamas paslaugas arba vykdomą prekybą, žinant, kad darbai nebus atlikti, prekės pirkėjams nebus pristatytos.

Įtariamieji taip pat galimai sukčiavo pirkdami automobilius išsimokėtinai, prisidengdami minėtų įmonių vardais. Pareigūnų surinktais duomenimis, internetinėse automobilių skelbimų svetainėse būdavo ieškoma tinkamų automobilių, pardavėjams siunčiami pasiūlymai parduoti juos išsimokėtinai. Įtariamieji prisistatydavo sėkmingai veikiančių bendrovių darbuotojais, nurodydami, kad jų veiklai skubiai reikalingi automobiliai, bet dėl vėluojančių klientų apmokėjimų jie negali iš karto sumokėti visos sumos ir prašoma transporto priemones parduoti išsimokėtinai. Taip įgyti svetimi automobiliai, dažniausiai tą pačią dieną, už ženkliai mažesnę kainą būdavo parduodami tretiesiems asmenims.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujančio Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroro prašymu, teismas 4 įtariamiesiems skyrė suėmimą 2-3 mėnesių laikotarpiui, likusiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.