Šventinį Joninių savaitgalį ne vienam vairuotojui teko pasitikrinti blaivumą

Data

2022 06 28

Įvertinimas
0
Kelių policija_Joninės_2.png

Kaip jau anksčiau skelbėme Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pranešime, birželio 23–27 dienomis buvo vykdoma prevencinė priemonė, kurios pagrindinis tikslas – užtikrinti, kad eisme nedalyvautų nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys.

5 dienų darbo rezultatas – Marijampolės apskrities VPK aptarnaujamoje teritorijoje nustatyti 34 transporto priemonių vairuotojai, kurie viršijo leidžiamą alkoholio kiekį. Iš jų 5 atvejais pradėtas ikiteisminis tyrimas, kai nustatytas neblaivumas viršijo daugiau nei 1,5 promilės.

Didžioji dalis neblaivių vairuotojų pareigūnams „įkliuvo“ kelyje „Via Baltica“ – jame sustabdytas 21 neblaivus transporto priemonių vairuotojas. Pastarieji, po sustojimo pailsėti Lenkijoje, važiavo į Lietuvą arba per ją į kitas užsienio šalis. Iš jų 14 transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t, kai jas vairavo lengvai neblaivūs (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės) vairuotojai, likusiųjų alkoholio kiekis organizme buvo žymiai didesnis.

Per ilgąjį šventinį savaitgalį stipriausiai apgirtęs vairuotojas „rekordininkas“ buvo sustabdytas Vilkaviškio rajone. Policijos pareigūnai iškvepiamame ore jam nustatė 2,94 prom. neblaivumą.

Policija nuolat tikrina transporto priemonių vairuotojų blaivumą, apsvaigimą nuo narkotikų ar kitų psichiką veikiančių medžiagų bei vykdo greičio kontrolę. Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai prašo gyventojų būti pilietiškiems ir, pastebėjus apgirtusį vairuotoją, neleisti jam sėsti už vairo arba nedelsiant apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu – 112.

Saugaus kelio!