Teismą pasiekė byla dėl asmens padegusio policijos pareigūno automobilį

Data

2020 12 08

Įvertinimas
0
matt-hearne-LA0NPeHdp5A-unsplash.jpg

2020 birželio 17 d. apie 23 val. 45 min. buvo padegtas Jurbarko rajono policijos komisariato vyriausiojo tyrėjo, tuo metu tyrusio kitas padegimą įvykdžiusio asmens padarytas nusikalstamas veikas, asmeninis automobilis, stovėjęs daugiabučio namo kieme.

Pareigūnas, vos tik pamatęs degantį savo automobilį, operatyviai apie įvykį pranešė trumpuoju skubios pagalbos numeriu 112. Į įvykio vietą iš karto buvo išsiųstas Jurbarko r. PK ekipažas bei Marijampolės apskr. VPK Kriminalistinių tyrimų skyriaus pareigūnai. Nepraėjus nei pusvalandžiui nuo itin nemalonaus įvykio, įstaigos vadovas, Jurbarko r. PK bei Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus viršininkai sureagavo nedelsiant ir aptarė versiją dėl padegimo keršijant už sąžiningą tarnybinių pareigų atlikimą. Po šio pokalbio į įvykio tyrimą įtraukti atitinkami pareigūnai ir su jais aptarti tolimesni veiksmai.

Tą pačią naktį buvo tikrinama turima informacija, identifikuojami galimi įtariamieji, nustatomos galimos jų buvimo vietos, blokuojami jų pasišalinimo keliai, atliekami pirminiai proceso veiksmai.

Naktį Jurbarke ir jo apylinkėse identifikavus galimas įtariamųjų buvimo vietas vyko intensyvi jų paieška. Apie 8 val., jie sulaikyti Jurbarke, su jais nedelsiant atlikti procesiniai veiksmai. Taip pat identifikuoti galimi liudytojai, atliekamos jų apklausos, peržiūrėtos mieste esančios vaizdo kameros, paimti ir išanalizuoti vaizdo įrašai.

Kelis mėnesius intensyviai vyko tyrimas, taikytos įvairios procesinės prievartos priemonės, duomenų leidžiančių identifikuoti kaltininką ir jo motyvus daugėjo, kol galiausiai pasiektas lūžio taškas. Pažymėtina tai, kad asmeniui, kuriam pranešimai apie įtarimus buvo pateikti keliose Jurbarko r. PK atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose, teismo sprendimu buvo skirtas suėmimas ir jis patalpintas į Kauno tardymo izoliatorių.

Šį tyrimą kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūra. Minėtam asmeniui pagal LR Baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d. gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.