Toliau triuškinama kamuolinių nusikalstama grupuotė (video)

Data

2022 04 01

Įvertinimas
0
3.jpg

Po ilgalaikio ir sudėtingo, daugiau nei metus trunkančio tyrimo, kelių atliktų sulaikymo operacijų, procesinių veiksmų bei ilgalaikio Lietuvos kriminalinės policijos biure atlikto kriminalinės žvalgybos tyrimo, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo padalinio pareigūnai, kartu su Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnais, įvykdė policijos operaciją, kurios metu buvo sulaikyti asmenys bei atliktos kratos. Kratos atliktos įvairiuose šalies miestuose, įtariamųjų gyvenamosiose patalpose, automobiliuose.

Bendradarbiaujant su Kalėjimų departamento pareigūnais kratos buvo atliekamos ir įkalinimo įstaigose: Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje bei Vilniaus pataisos namuose.
Daugiau nei metus trunkančiame ikiteisminiame tyrime nustatyta daugiau nei 10 įtariamųjų, tiriama daugiau nei 20 jų padarytų nusikalstamų veikų, susijusių su neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų, neteisėtu disponavimo šaunamaisiais ginklais. Pranešimai apie įtarimus pareikšti asmenims, kurie siejami su „Kamuolio“ nusikalstama grupuote. Atliekant ikiteisminį tyrimą surinkta pakankamai duomenų, kad izoliuoti bei nuteisti asmenys, atliekantys bausmes įkalinimo įstaigose, neatsisako savo kriminalinės veiklos ir toliau vykdo nusikaltimus.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Vienas iš pagrindinių sulaikytų įtariamųjų prieš 20 metų buvo išteisintas rezonansinėje Vilmos Dadurkaitės išžaginimo ir nužudymo byloje. 

Kitas įtariamasis šiame tyrime, Jonas Snieška, dėl kraupaus nusikaltimo, įvykdyto prieš 20 metų, buvo sulaikytas 2021 metų rugpjūtį po sudėtingos ir ilgalaikės tarptautinės Jungtinės Karalystės pareigūnų ir Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų operacijos, koordinuojant Lietuvos specialiajam atašė Jungtinėje Karalystėje. Jis šiuo metu laukia ekstradicijos būti perduotas į Lietuvą tolimesniam baudžiamajam persekiojimui.